Ekonomi

Telsey, Academy Sports & Outdoors hisselerinde yükselişe geçti, ticari ürünlere atıfta bulundu

Telsey Advisory Group, Cuma günü Academy Sports & Outdoors Inc. (NASDAQ:ASO) için görünümünü değiştirdi ve hisse senedinin fiyat hedefini bir önceki 70,00$’dan 83,00$’a yükseltirken, Outperform notunu korudu.

Firmanın analizi, perakendecinin 2023’ün dördüncü çeyreğinde daha zayıf bir tüketici ortamı ve yüksek promosyonlu bir pazar nedeniyle karşılaştığı zorlukları kabul etti. Bu faktörler, şirketin değere odaklanması ve Kara Cuma dönemindeki güçlü performansı ile bir şekilde dengelendi.

Firma, Academy Sports & Outdoors’un envanterini ve indirimlerini etkili bir şekilde yönettiğini ve bunun da istikrarlı bir brüt kar marjına katkıda bulunduğunu belirtti. Şirket 2024’e doğru ilerlerken, satışların ilk çeyrekte baskı altında kalması, ikinci çeyrekte istikrar kazanması ve yılın ikinci yarısında büyümeye dönmesi bekleniyor.

Perakendecinin iş stratejisini etkili bir şekilde yürütme kabiliyetinin yanı sıra önümüzdeki yıllarda mağaza tabanını genişletme potansiyeli de vurgulandı. Firma ayrıca, tüketici sağlığı iyileştiğinde şirkete fayda sağlayacak bir güç olarak Academy’nin cazip ürün çeşitliliğine işaret etti.

S&P 500 Endeksi’nin %13’lük yükselişinin aksine, 30 Kasım’daki üçüncü çeyrek raporundan bu yana %40 artış gösteren hisse senedinin önemli performansına rağmen, değerleme hala cazip olarak görülüyor. Hisse senedi şu anda 2024 FactSet konsensüs tahminlerinin yaklaşık 9,5 katından işlem görüyor. Telsey, şirketin karşılaştırılabilir satışları olumluya döndükçe daha fazla kat artış bekliyor.

Fiyat hedefinin 83 dolara yükseltilmesi, Telsey’in 2025 yılı hisse başına kazanç tahmini olan 8,70 dolara yaklaşık 9,5 kat fiyat/kazanç (F/K) katsayısı uygulanmasına dayanıyor. Bu F/K katsayısı hisse senedinin mevcut işlem seviyeleriyle uyumludur. Firma daha önce hisse senedini 2024 yılı hisse başına kazanç tahmininin 9,0 katı ile değerlemişti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberkadinhani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu